Lajmi i fundit
“Mos më ndërprit”, Ndreca përplaset me Zhejin në "Top Story": Rama se kontrollon drejtësinë, do të funksionojë

Pas tridhjete dite agjerimi, festen e Fiter Bajramit e kane kremtuar edhe muslimanet ne Kosoves.

Ne Prishtine, manifestimi qendror kushtuar Bajramit te Madh u mbajt ne xhamine e Qarshise, ku pas faljes se namazit, kreu i Bashkesise Islame, Naim Ternava dergoi mesazhe urimi per qytetaret dhe besimtaret muslimane ne Kosove.

Ne 9 te mengjesit, Myftiu Ternava organizoi pritjen tradicionale ne Seline e Bashkesise Islame te Kosoves.

Presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu shprehu edhe njehere dedikimin dhe perkushtimin e perbashket te njerezeve per te cuar Kosoven perpara.

Ne Keshillin e Bashksise Islame te Prishtines edhe kete here jane dorezuar mijera euro nga kompani te ndryshme biznesi si dhe ndihma te tjera te cilat do t’u shperndahen familjeve ne nevoje.

Top Channel