Bullgari, llotaria nxorri te njejtat numra

17/09/2009 12:45

Ne Bullgari kane nisur hetimet per manipulime te mundshme ne nje llotari shume te njohur ne vend.

Hetimet nisen kur dy here rresht makineria e llotarise nxori te njejtat numra.

4, 15, 23, 24, 35 dhe 42 ishin numrat qe dolen dy here brenda pak diteve, fitues te llotarise.

Organizatoret thone se eshte i pamundur manipulimi, ndersa matematicienet thone se nje ne 4 milione eshte mundesia qe numrat te perseriten.

Organizatoret e llotarise kembengulin se kjo eshte vetem nje rastesi, pasi heren e pare nuk pati asnje fitues, ndersa heren e dyte dolen 18 te tille qe fituan nga 5 mije euro secili.

Top Channel