Sllovenia: BE te ndihmoje Shqiperine dhe Bosnjen

15/09/2009 12:25

Ministri i Jashtem slloven, Samuel Zhbogar u ka bere thirrje vendeve te BE-se qe te ndihmojne Shqiperine dhe Bosnjen qe edhe ato te perfitojne heqjen e regjimit te vizave.

Sipas Zhbogar, vendimi i BE per heqjen e vizave vetem per Serbine, Malin e Zi dhe Maqedonine ka shkaktuar efekte negative ne Bosnje.

Ai ka shtuar me tej se Brukseli duhet ta ndihmoje Shqiperine dhe Bosnjen ne menyre qe deri ne raportin e tetorit edhe ato te regjistrojne progrese ne kete drejtim.

Top Channel