Greqi, PASOK ne avantazh ndaj Demokracia e Re

15/09/2009 10:20

Partia Socialiste greke, PASOK ka rritur avantazhin ndaj partise rivale Demokracia e Re e kryeministrit Kostas Karamanlis.

Keshtu thote nje sondazh i realizuar nga kompania “Metron” per televizionin lokal “TV Antenna” dhe i publikuar nga e perditshmja “Ta Nea’’.

Sipas sondazhit, avantazhi i Pasok eshte 7.9 per qind, me 37.6% te votave, nderkohe qe Demokracia e Re ka marre 29.7%.

Top Channel