Soros, 812 mije euro per Maqedonine

04/09/2009 11:30

Miliarderi amerikan George Soros ka caktuar nje fond prej 812 mije eurosh per t’i ardhur ne ndihme Maqedonise, per shkak te prekjes nga kriza ekonomike.

Lajmin e bejne te ditur mediat maqedonase, sipas te cilave shuma ne fjale eshte shkeputur nga fondi urgjent prej 100 milione dollaresh i hartuar nga vete Soros.

Sipas burimeve, ndihma ne fjale do te shkoje ne favor te qytetareve dhe atyre shoqerive qe jane prekur me rende nga kriza financiare globale.

Top Channel