Mitrovice, perleshje mes shqiptareve dhe serbeve

02/09/2009 11:05

Disa te rinj shqiptare dhe serbe jane perleshur mes tyre dje ne mbremje per shkak te nje mosmarreveshjeje per nje ndeshje futbolli.

Sipas zedhenesit te policise se Kosoves, Besim Hoti, ngjarja ka ndodhur dje rreth ores 21:15 ne lagjen “Kodra e Minatoreve”, ne veri te Mitrovices.

Disa prej te rinjve kane pesuar plagosje te lehta dhe kane marre ndihme mjekesore ne spitalin e qytetit.

Ky eshte incidenti i pare nderetnik qe ndodh ne kete lagje te Mitrovices.

Top Channel