EULEX: BE mbeshtet protokollin me Serbine

01/09/2009 14:05

Komiteti Politik dhe i Sigurise ne Bashkimin Evropian mbeshtet plotesisht punen e misionit EULEX ne Kosove, si dhe nenshkrimin e protokollit policor me Serbine.

Lajmin e ka bere te ditur zedhenesja e misionit evropian per rendin dhe ligjin, Karin Limdal, ne nje prononcim per mediat ballkanase.

“Lidhur me kete ceshtje, EULEX do te vazhdoje bisedimet me te gjitha palet e perfshira ne proces”, ka deklaruar Limdal duke iu referuar protokollit.

Ceshtja ne fjale eshte kundershtuar nga Prishtina zyrtare, e cila e ka quajtur ate nje ceshtje te mbyllur.

Top Channel