Athine, sekuestrohet 240 hashash i futur nga Shqiperia

31/08/2009 13:20

Policia e Athines ka perfunduar me sukses nje operacion per sekuestrimin e nje sasie te madhe droge te futur nga kufiri shqiptar.

Sipas informacioneve nga vendi helen, policia ka arritur te sekuestroje 240 kg hashah ne lagjen “Marusi” dhe bashke me drogen eshte gjetur edhe nje autiomatik tip Kallashnikov e disa fisheke.

Mes trafikanteve te droges ndodhet edhe nje grua, shtetesia e se ciles nuk dihet ende. Armet dhe doga jane transportuar ara dy ditesh nga kufiri qe lidh vendin tone me Greqine.

Top Channel