Greqi, anarkistet sulmojne policine

26/08/2009 19:40

Sulmet e grupeve anarkiste nga Beogradi zhvendosen serish ne Greqi. Kete rradhe ne qytetin e Selanikut ku pre e tyre kane qene dy makina policie dhe disa mjete te nje kompanie biznesi.

Mendohet se sulmi eshte veper e anarkisteve te cilet kerkojne lirimin e Thothoris Iliopulos. Por ndryshe nga sulmet ne Serbi sulmet ne Selanik nuk u ndermoren me bomba Molotov.

Sulmet e djeshme te ndermarra kunder Ambasades Greke ne Beograd u moren persiper nga nje grup anarkistesh greko-serb te cilet kerkojne lirimin e Iliopulos, te ndaluar qe ne protestat e dhjetorit te kaluar.

Top Channel