Greqi, sekuestrohen 447 kilograme heroine

12/08/2009 19:15

Ne portin e Pireut u sekuestrua sasia me e madhe e droges e kapur ndonjehere ne Greqi dhe Europe. Plot 447 kg heroine qe vinte nga Bolivia, u zbulua gjate nje operacioni te policise se antidroges greke dhe DEA-s amerikane.

Sipas kreut te operacionit, anetaret e bandes ishin pjese e nje kompanie fantazem qe transportonte droge dhe sasia e kapur kishte si destinacion Bullgarine.

Shumica e te arrestuarve ishin me origjine greke dhe pese prej tyre jane ndaluar ne Athine.

Top Channel