SHBA uron festen kombetare te Maqedonise

31/07/2009 21:45

Presidenti amerikan, Barack Obama i ka derguar nje telegram urimi homologut te tij maqedonas, Gjorge Ivanov, me rastin e 2 gushtit festes kombetare te Maqedonise.

“Me kenaqesi pres qe te punojme se bashku per perforcimin e partneritetit te perhershem mes Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe Republikes se Maqedonise, mbi baze te vlerave te perbashketa dhe perkushtimit te metejshem per nje bote te qete dhe te sigurte”, thuhet ne letren e kreut te Shtepise se Bardhe.

Top Channel