Greqi, zjarr ne Zante, evakuohen plazhistet

27/07/2009 08:20

Dhjetra plazhiste greke dhe te huaj jane evakuuar te dielen ne mbremje nga plazhi i ishullit te Zantes, ne Greqi.

Shkak eshte bere nje zjarr qe ka perfshire zonen. Flaket kane rene ne zonen e Daphni dhe jane perhapur me shpejtesi nga era.

Ne te gjithe Greqine prej dites se djeshme jane aktive rreth 50 vatra zjarri.

Top Channel