Shkup, Thaci refuzon ftesen e Gruevskit

24/07/2009 16:40

Kryetari i PDSH-se, Menduh Thaci ka refuzuar ftesen e kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski, per te marre pjese ne nje takim me lideret e te gjitha partive ne Maqedoni.

Thaci i eshte pergjigjur Gruevskit permes nje letre, ne te cilen ai shprehet se, kryeministri nuk ka arritur ende kapacitetet per te qene “babai i kombit”.

Kreu i PDSH e ka refuzuar keshtu ftesen qe kishte si synim normalizimin e marredhenieve politike mes partive ne pushtet dhe atyre shqiptare ne opozite.

Top Channel