Kosove, 25 vjet burg ish-ushtarit te UCK-se

24/07/2009 16:25

Nje gjykate kosovare ka denuar me 25 vjet burg nje ish-ushtar te Ushtrise Clirimtare te Kosoves, i akuzuar per vrasje.

Lajmin e bejne te ditur mediat lokale, sipas te cilave Osman Zyberaj eshte shpallur fajtor per vrasjen e nje inspektori serb dhe per plagosjen e vellait te tij.

Nderkohe, i njejti trup gjykues, i perbere nga dy gjyqtare kosovare dhe dy te tjere te EULEX-it, kane cliruar nga te gjitha akuzat te akuzuarin tjeter Shyqeri Shala.

Top Channel