Serbi, konfirmohen 68 raste te prekura me A/H1N1

17/07/2009 08:05

Instituti serb per Imunologjine  dhe Virologjine ne Beograd konfirmoi dje se ne Serbi jane konfirmuar deri tani 68 raste te prekura nga gripi i derrave.

Instituti njoftoi se 40 nga personat e prekur nga semundja ishin kthyer kohet e fundit nga udhetime ne vende ku virusi AH1N1 ka prekur nje numer te konsiderueshem qytetaresh.

Nderkohe, 28 pacientet e tjere jane infektuar nga kontakti me grupin e pare te te semureve.

Top Channel