Presheve, shperthim ne pallatin e policise, 2 te plagosur

14/07/2009 10:50

Nje shperthim i fuqishem ka tronditur mengjesin e sotem nje banese ne Presheve te Serbise, zone e populluar nga pakicat shqiptare.

Sipas te dhenave nga Lugina e Presheves, shperthimi ka plagosur dy persona, kombesia e te cileve nuk dihet ende. Ne ndertesen ku ndodhi shperthimi jetojne agjente te policise lokale bashke me familjet e tyre. Lajmin e ben te ditur Ministria e Brendshme ne Beograd, e cila nuk ka dhene detaje te tjera rreth kesaj ngjarje.

Kjo zone ka qene shpesh here vater tensioni mes forcave te rendit dhe popullsise shqiptare per shkak te mosmarreveshjeve dhe lirise se munguar te pakicave shqiotare te cilen Beogradi ua ka mohuar vazhdimisht.

Top Channel