Policia serbe, aksion ne Presheve

14/07/2009 16:45

Policia serbe ka zhivlluar mengjesin e sotem ne Presheve nje operacion per nderprerjen e kanaleve te trafikut te armeve.

Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave operacioni ishte kunder atyre qe autoritetet serbe i quajne “grupe terroriste shqiptare”.

Burimet shtojne se operacioni eshte mbikeqyrur nga afer nga ministri i Brendshem serb Ivica Dacic, i cili ndodhet ne Presheve, si dhe nga komandanti i xhandarmerise, Bratislav Dikic.

Top Channel