Kosove, Ceku lideri politik me i perkrahur

14/07/2009 18:50

Ish-kryeministri i Kosoves, Agim Ceku vazhdon te jete personaliteti me i votuar dhe perkrahur nga qytetaret e Kosoves.

Sipas nje sondazhi te realizuar nga “Index Kosova” ne lidhje me disponimin politik te qytetareve te Kosoves, menjehere pas Cekut renditet presidenti Sejdiu.

Sipas anketes, lideri i trete me i perkrahur ne vend eshte Ramush Haradinaj i AAK-se, ndersa lideri i partise me te madhe PDK, aktualisht kryeminister i Kosoves, Hashim Thaçi vjen pas tij.

Me tej renditen Albin Kurti i levizjes “Vetevendosje”, Behxhet Pacolli i AKR-se, publicisti Veton Surroi, etj.

Sondazhi tregon gjithashtu se papunesia mbetet problemi kryesor per kosovaret, ndersa korrupsioni ka filluar te dale ne pah mes problemeve dytesore.

Top Channel