Solana: Vizat, per Serbine lajme te mira

13/07/2009 19:45

Shefi i Politikes se Jashtme te BE, Havier Solana ka deklaruar sot ne Beograd, se persa i perket liberalizimit te vizave qytetaret serbe mund te presin lajme te mira nga Brukseli.

“Do te kete lajme te mira per qytetaret e Serbise”, ka deklaruar shkurt Solana, pas nje takimi me ministrin e Jashtem serb, Vuk Jeremic.

Ky i fundit nga ana e tij ka bere te ditur me Solanen ka biseduar edhe per te ardhmen e Serbise ne Bashkimin Evropian, si dhe per sigurine rajonale dhe Kosoven.

Top Channel