Sejdiu vizite ne Maqedoni, me ftese te Ivanov

10/07/2009 14:20

Presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu neser do te shkoje per vizite ne Maqedoni, me ftese te homologut te tij, Gjorgje Ivanov.

Sejdiu do te marre pjese ne manifestimin “Vera e Ohrit”.Per vizite eshte ftuar edhe presidenti shqiptar Bamir Topi, nderkohe sipas njoftimit per shtyp, Sejdiu do te kete takime informale me Ivanov dhe Topin.

Pak kohe me pare, Sejdiu anuloi viziten e tij ne Shkup, pasi atij nuk do t’i rezervohej atje nje pritje shteterore.

Me pas nje takim informal pati ne Vlore, ne samitin e organizuar rreth tre jave me pare nga presidenti Bamir Topi.

Top Channel