Kosove, zbulohet nje varr masiv ne lindje

10/07/2009 15:00

Policia e Kosoves dhe ajo e misionit EULEX kane njoftuar sot se kane zbuluar nje varr masiv ne lindje te Kosoves.

Sipas zedhenesit te misionit EULEX, Christoph Lamfalysi, deri tani jane gjetur mbetjet trupore te te pakten tete personave.

Zedhenesi sakteson se eksperte te mjekesise ligjore po punojne me trupat e gjetur, qe dyshohet te jene te vrare ne vitin 1998.

Ai shton me tej se procesi i zhvarrosjes do te vazhdoje deri diten e diel.

Top Channel