Dita e Clirimit, Sejdiu uron popullin

12/06/2009 10:30

Presidenti i Kosoves, Fatmir Sejdiu uron popullin e tij per diten e clirimit te vendit.

‘Kjo eshte nje dite e krenarise, por dhe e dhimbjes dhe e kujtimit per te gjithe ata qe dhane jeten per lirine dhe pavaresine tone’, thuhet ne urimin e Sejdiut.

Kreu i shtetit thekson se ne keto perpjekje te pafundme e te pandalshme ishte i perfshire i gjithe populli i Kosoves, i cili e ka ndertuar me shume sakrifice, dashuri e besim te palekundur lirine qe eshte sot.

Ne Diten e Lirise, presidenti Sejdiu ka thene se institucionet dhe populli i Republikes shprehin respektin e tyre te pafund per Shtetet e Bashkuara te Amerikes, vendet e Bashkimit Evropian dhe te gjitha vendet e tjera demokratike.

Top Channel