Daci, javen e ardhshme ne Uashington

12/06/2009 16:25

Kryetari i partise Lidhja Demokratike e Dardanise, Nexhat Daci do te zhvilloje ne fillim te javes se ardhshme nje vizite ne Uashington, ku do te takohet me autoritete te rendesishme amerikane.

Sipas mediave kosovare, Daci do te vizitoje Shtepine e Bardhe ku do te takohet me drejtorin per Evropen juglindore, Departamentin e Shtetit, si dhe Senatin amerikan, ku do te pritet nga kryetarja Nancy Pelosi.

Gjithashtu, Daci do te takohet edhe me disa senatore, si dhe me kongresmenin Eliot Engel.

Top Channel