Moti, kater te vdekur ne Kroaci

26/05/2009 04:25

Kater persona te moshuar humben jeten ne Sisak, 60 kilometra ne juglindje te Zagrebit per shkak te motit te nxehte dhe ndryshimit te menjehershem te temperaturave.

Viktimat u regjistruan ne harkun kohor prej tre oresh.

Keto 10 ditet e fundit, Kroacia eshte perfshire nga nje vale te nxehti, sipas sherbimeve meteorologjike, e pazakonte per kete periudhe te vitit.

Top Channel