Perleshjet ne Athine, 14 te plagosur

23/05/2009 09:00

14 te plagosur, 46 te arrestuar dhe 75 makina te demtuara, eshte bilanci i perleshjeve te djeshme ne Athine mes policise dhe emigranteve myslimane.

Protesta degjeneroi ne dhune, pasi myslimanet akuzuan nje polic se i kishte grisur nje kopje te Kuranit nje shtetasi irakian gjate nje kontrolli.

Myslimanet sulmuan vitrina dyqanesh dhe makina te parkuara, ndersa dhuna e policise nuk kurseu as gazetaret.

Top Channel