Serbi, bllokohet atentatori ne presidence

21/05/2009 17:50

Eshte bllokuar dhe arrestuar Dragan Maric, personi qe ne mengjes kishte hyre ne seline e presidences serbe ne Beograd, me dy bomba ne duar.

Lajmin e bejne te ditur mediat serbe, sipas te cilave personi ne fjale, qe kercenoi se do te shperthente dy bombat, ndodhet nen kontrollin e policise.

Sipas burimeve, ne momentin e hyrjes se agresorit ne presidence, presidenti Boris Tadic nuk ndodhej ne zyre.

Top Channel