Beograd, Biden darkon me Tadic

20/05/2009 21:30

Nenpresidenti amerikan Joe Biden eshte pritur ne menyre madheshtore ne Beograd.

Ai ka zhvilluar nje takim te ngrohte me presidentin serb Boris Tadic, pavaresisht se theksuan dallimet mbi ceshtjen e Kosoves.

Me tej, pas takimeve me zyrtare te tjere, konkretisht me ministrin e Jashtem Jeremic dhe ate te Mbrojtjes Shutanovac, numri dy i Shtepise se Bardhe zhvilloi nje darke me presidentin Tadic.

Nderkohe, diten e neserme Biden do te udhetoje drejt Kosoves, ku eshte organizuar nje feste e madhe ne nder te tij.

Top Channel