Steinberg: Mali i Zi, rol konstruktiv ndaj Kosoves

19/05/2009 10:30

Zv/ndihmes-sekretari amerikan i Shtetit, James Steinberg ka vleresuar rolin konstruktiv te Malit te Zi ndaj Kosoves.

“Qeveria e Malit te Zi e ka njohur pavaresine e Kosoves, nje vendim shume sfidues dhe i mire, i cili i ka kontribuar stabilitetit te rajonit”, tha numri dy i Dapartamentit te Shtetit.

Ai shtoi se dy vendet do te thellojne marredheniet diplomatike. Komentet u bene ne nje interviste per te perditshmen malazeze “Vijesti”.

Top Channel