Gripi i derrave, Greqia ne alarm

19/05/2009 16:00

Pas zbulimit te nje 19-vjecari me gripin e derrave, shendetesia ne Greqi eshte vene ne alarm.

I prekuri dhe te afermit e tij jane izoluar, ndersa po kerkohen pasagjeret e tjere qe kane qene ne te njejtin avion me te, gjate kthimit nga Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

I riu po mbahet ne nje dhome te vecante dhe po trajtohet me Tamiflu, ndersa gjendja nuk paraqitet e rende.

Lajmi i mberritjes se virusit eshte pasqyruar gjeresisht ne mediat greke, nderkohe qe po merren masa per parandalimin e perhapjes se tij.

Top Channel