Athine, protestuesit sulmojne me molotov policine

19/05/2009 18:00

Disa qindra persona kane sulmuar forcat e policise ne qender te Athines, duke hedhur drejt tyre bomba molotov.

Bombat u leshuan ndaj njesive policore qe ishin mbledhur perpara ish-selise se partise Pasok, por per fat te mire pa i lenduar agjentet.

Ngjarja vjen pas dy atentateve me eksploziv ndaj dy komisariateve te policise ne Athine dhe Selanik, te cilat autoritetet ua atribuojne grupeve anarkiste.

Top Channel