Serbi, nacionalistet kunder vizites se Biden

15/05/2009 18:00

Nacionalistet serbe kane shprehur sot pakenaqesine e tyre ndaj vizites se zevendespresidentit amerikan, Joe Biden, duke e akuzuar ate se eshte kunder serbeve.

Zoti Biden do te jete ne Serbi javen e ardhshme, ne kuader te turneut ne Ballkan, qe perfshin edhe vizitat ne Kosove dhe Bosnje e Hercegovine.

“Ne besojme se deklaratat dhe politikat e Biden bien ne kundershtim me interesat e Serbise dhe te popullit serb”, ka deklaruar Jovan Palalic, anetar i Partise Demokratike te Serbise.

Ndersa politikani tjeter, Aleksandar Vulin, ka thene se Biden nuk eshte i mireseardhur ne Serbi.

Top Channel