Alarmi per bombe ne Ministrine e Arsimit, i rreme

13/05/2009 12:35

Alarmi per vendosjen e nje bombe ne ndertesen e Ministrise se Arsimit ne Kosove, ka rezultuar i rreme.

Policia pas kontrollit te njesive te specializuara njoftoi punonjesit te ktheheshin ne godine, pasi ne ambientet e saj nuk kishte asnje mjet shperthyes. Kercenimi per bombe kishte mberritur permes e-mailit, ashtu sic kishte ndodhur edhe ne nje tjeter alarm disa dite me pare ne ndertesen e qeverise dhe te parlamentit.

Zedhenesi i policise, Arber Beka, njoftoi se kane nisur hetimet per te zbuluar se nga ka mberritur njoftimi me posten elektronike. Deri tani nuk ka asnje person te arrestuar, apo te dyshuar.

Top Channel