Shkup, Topi nuk zhvillon takimin me Gruevskin

12/05/2009 21:35

Presidenti i Republikes se Shqiperise, Bamir Topi gjate vizites se tij ne Shkup nuk ka zhvilluar nje takim zyrtar te parashikuar me kryeministrin maqedonas Nikolla Gruevski.

Lajmin e bejne te ditur mediat maqedonase, te cilat iu referohen burimeve prane qeverise.

Sipas ketyre te fundit, takimi nuk eshte zhvilluar per shkak te kohes se shkurter qe delegacioni shqiptar do te qendronte ne kryeqytetin maqedonas.

Burimet saktesojne me tej se gjithesesi, Topi dhe Gruevski kane shtrenguar duart dhe jane pershendetur.

Top Channel