Pavaresia, Pacolli lobing ne Afriken e Jugut

12/05/2009 21:20

Kryetari i partise Aleanca per Kosoven e Re, Behxhet Pacolli kete jave do te nise nje tur ne Afriken e Jugut, ku do te loboje per njohjen e pavaresise se Kosoves.

Lajmin e ka bere te ditur vete AKR permes nje komunikate per shtyp, ne te cilen saktesohet se Pacolli do te ndalet ne Lesotho, Kenia, Mauritius, Madagaskar dhe vende te tjera.

Ai do te pritet nga autoritetet me te larta te ketyre vendeve, te cileve do t’iu kerkoje njohjen e shtetit te Kosoves.

Top Channel