Haradinaj: Deklaratat e Thacit, qesharake

08/05/2009 08:20

Kryetari i partise Aleanca per Ardhmerine e Kosoves, Ramush Haradinaj e ka cilesuar si “te ulet” dhe qesharake deklaraten e kryeministrit Hashim Thaci, pas alarmit te rreme per pranine e nje bombe ne seline e qeverise.

Pas alarmit Thaci u shpreh se, pushteti fitohet me voten e qytetareve dhe jo me fjalor percares dhe akte te dhunes.

Ndersa Haradinaj eshte shprehur se, alarmi i vertete per vendin eshte qeverisja aktuale.

Nga ana tjeter, zevendeskryeministri Hajredin Kuci ka refuzuar te komentoje deklaratat e Haradinaj.

Top Channel