Kriza, “Porsche” dhe “Volkswagen”, nje grup i vetem

06/05/2009 21:05

Dy gjigandet e prodhimit te makinave, “Porsche” dhe “Volkswagen” jane shkrire ne nje grup te vetem.

Lajmin e bene te ditur vete dy shtepite automobilistike permes nje komunikate per shtyp.

Nderkohe, sipas mediave te ndryshme, shkak per kete bashkim eshte bere kriza ekonomike qe ka perfshire sektorin e automobilizmit.

Top Channel