Raporti i DASH: Greqia: Shifra te fryra

02/05/2009 21:45

Raporti i fundit i Departamentit amerikan te Shtetit kritikon Greqine ne lidhje me sigurine e brendshme dhe te kufijve te saj.

Raporti nder te tjera thekson se organizatat terroriste vazhdojne te jene nje kercenim per sigurine, ndersa terheq vemendjen per procedurat dhe trajtimin e emigranteve te huaj.

Por Ministria e Jashtme e Greqise i pergenjeshtroi shifrat duke thene se ato jane te fryra dhe i referohen ligjeve amerikane anti-terror.

Raporti i DASH e ve theksin gjithashtu tek sulmet qe u jane bere disa selive amerikane ne Athine, si dhe tek aktet e dhunes qe shperthyen ne te gjithe Greqine pas vrasjes se nje te riu nga policia.

Top Channel