Sulmohen me molotov policet e EULEX ne Mitrovice

01/05/2009 11:45

Sumohet me kokleil molotovi dhe gure nje karvan automjetesh te EULEX-it. Ngjarja ka ndodhur mbremjen e djeshme kur makinat po i afroheshin pjeses veriore te Mitrovices.

Sulmi eshte kryer nga persona ende te paidentifikuar. Nga incidenti ka pasur vetem deme te vogla materiale. Grupi i sulmuar ishin oficere rumune te policise.

Ata ishin nisur per te marre detyren ne gjykatat ne pjesen veriore te qytetit. Pjesetare te policise se Kosoves shkuan ne vendngjarje dhe nisen hetimet.

Top Channel