Pavaresia, Pacolli lobing ne Ameriken Qendrore

26/04/2009 19:20

Kryetari i Aleances Kosova e Re, Bexhet Pacolli vijon me aktivitetet e tij lobuese per njohjen e pavaresise se Kosoves.

Sipas nje njoftimi per shtyp te AKR-se, lideri i kesaj partie do te vazhdoje javen e ardhshme me aktivitetet lobuese ne disa vende te Amerikes Qendrore ku do kerkoje mbeshtetje per shtetin e ri te Ballkanit.

Pacolli ka planifikuar disa udhetime ne Guajana, Xhamajka, Haiti dhe Republiken Domenikane.

Top Channel