Jeremic: Serbi-SHBA, dallime per Kosoven

24/04/2009 15:55

Ministri i Jashtem serb, Vuk Jeremic ka deklaruar se Beogradi dhe Uashingtoni kane dallime per disa ceshtje, ne vecanti per ate te Kosoves.

Megjithate, Jeremic ka theksuar se nga te dyja palet ka vullnet te mire per thellimin e marredhenieve dypaleshe.

“Ekziston nje vullnet i mire i te dyja paleve qe permes angazhimeve dhe dialogut te vazhdohet te veprohet ne interes te paqes ne rajonin e Ballkanit”, ka pohuar Jeremic.

Deklaraten e tij shefi i diplomacise serbe e beri pas takimit me numrin dy te Departamentit amerikan te Shtetit, Xhejms Shtajnberg.

Top Channel