Tenton te shese femijet, per te blere shtepi

22/04/2009 13:50

Nje grua rumune ka tentuar te shese te birin kater vjecar dhe nje tjeter foshnje, qe nuk e ka lindur ende per 23 mije euro. Me parate qe do te fitonte, ajo do te blinte nje shtepi ne Bragadiru, prane Bukureshtit.

Gruaja 28-vjecare eshte ndaluar nga policia e kryeqytetit, pasi historia e saj u publikua ne shtyp.

Gazetaret e “Libertatea”-s ishin ne dijeni te ngjarjes dhe kishin filmuar takimin e gruas me personat qe do te blinin femijen.

Gruaja rrezikon te denohet me 15 vjet burg, me akuzen e trafikimit te te miturve.

Top Channel