Ber: Maqedonia te vazhdoje reformat

09/04/2009 15:25

Eurodeputetja Anxhelika Ber, e cila ndodhet per nje vizite ne Shkup, ka deklaruar se kontesti i emrit nuk duhet te behet pengese per integrimin e Maqedonise, e cila sipas saj duhet te vijoje kryerjen e reformave.

Deklaraten e saj Ber e beri pas nje takimi me presidentin Branko Cervenkovski, ku ka vleresuar me nota pozitive zhvillimin e zgjedhjeve presidenciale dhe vendore.

Nga ana e tij presidenti Cervenkovski ka deklaruar se pas zgjedhjeve vendi duhet te fokusohet tek reformat e domosdoshme per integrimin ne BE dhe tek zgjidhja e kontestit per emrin.

Top Channel