Shtypi, kritika Zapateros per Kosoven

01/04/2009 14:25

Kryeministri spanjoll Hose Luis Zapatero eshte vene ne shenjester te shtypit per vendimin per terheqjen e ushtareve nga Kosova.

Gazeta prestigjoze “El Mundo” ne nje koment te saj kritikon kryeministrin dhe kerkon qe te mos e nxjerre me Spanjen qesharake ne syte e botes, sic beri ne rastin e Kosoves.

Gazeta njofton se pas ketij vendimi te pamatur kryeministrit i eshte dashur t’i jape llogari SHBA-se per vendimin spanjoll. Ajo permend oret e gjata te udhetimit ne Kili per nje gjysme ore takim me zv/presidentin amerikan.

“Shpresojme se Zapatero me ne fund do te nxjerre mesim dhe nuk do ta beje me ate qe beri me Kosoven”, shkruan gazeta.

Top Channel