Greqi, vazhdon vala e dhunes ne Athine

01/04/2009 17:00

Vazhdon vala e dhunes ne Athine, me atentate kunder bankave dhe banesave ne zonat periferike te qytetit.

Sipas policise, disa bomba artizanale kane shperthyer sot para disa institucioneve bankare, duke shkaktuar deme por jo viktima.

Nderkohe, disa grupe te panjohura kane marre persiper pergjegjesine per atentatin e kryer ne emer te nje anarkisti, procesi ndaj te cilit filloi sot.

Top Channel