Egjipti nuk do ta njohe Kosoven

01/04/2009 18:50

Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak e ka siguruar sot homologun e tij serb, Boris Tadic, se vendi i tij nuk ka ne plan te njohe pavaresine e Kosoves.

Mubarak, sic njoftojne agjencite serbe te lajmeve, i ka thene Tadic se, Egjipti do te mbetet prane qendrimit qe ka aktualisht per te mos njohur Kosoven.

Sipas burimeve, Tadic dhe Mubarak kane rene dakord se te gjitha ceshtjet globale duhen zgjidhur ne Kombet e Bashkuara.

Top Channel