BDI e VMRO-DPMNE, marreveshje per zgjedhjet

01/04/2009 15:15

Ne Maqedoni, partite VMRO-DPMNE dhe BDI kane arritur nje marreveshje per mbeshtetje te ndersjellte ne raundin e dyte te zgjedhjeve.

Lajmi eshte bere i ditur permes nje komunikate per shtyp te partise shqiptare, ne te cilen thuhet se dy subjektet kane rene dakord per votimin e kandidateve te tyre ne disa komuna te Maqedonise.

“Ne frymen e mirekuptimit dhe thellimit te bashkeqeverisjes, BDI dhe VMRO-DPMNE kane rene dakord qe ne raundin e dyte te zgjedhjeve lokale te mbeshtesin kandidatet reciproke per kryetar komune ne Tetove, Gostivar, Oher, Shkup, etj”, thuhet ne komunikate.

Top Channel