Maqedoni, zgjedhje te qeta edhe ne Cair

22/03/2009 20:25

Ne komunen e Cairit ne Shkup aty ku ne zgjedhjet e kaluara pati shume incidente kete here procesi eshte zhvilluar i qete.

Ne keto votime nuk ka ndodhur asnje incident dhe votuesit shprehen se dicka tjeter provokoi ngjarjet e zgjedhjeve te kaluara.

Vete drejtuesit komunale thone se problemet e qershorit kane qene krejt te tjera dhe nuk kane patur lidhje me votuesit e thjeshte shqiptare.

Nderkohe prania policore neper qendrat e votimit gjate gjithe dites se sotme ka qene e madhe dhe duket se Shkupi i ka kuptuar mire deklaratat e nderkombetareve per domosdosmerine e zgjedhjeve demokratike.

Top Channel