Holbrooke: Sulmi ne ish-Jugosllavi, i duhuri

22/03/2009 14:15

Sulmi i NATO-s kunder ish-Jugosllavise ka qene vendimi i duhur.

Keshtu ka deklaruar ish-zyrtari i larte amerikan per Ballkanin, Richard Holbrooke duke folur ne Forumin e Brukselit dhe duke theksuar se vendimi ka permiresuar jeten e shqiptareve dhe komunitetit serb ne Kosove.

“Forca ndonjehere eshte e domosdoshme dhe rezultati per kete rast qe i mire”, tha Holbrooke.

Aktualisht, i derguar amerikan per Afganistanin dhe Pakistanin, Holbrooke deklaron se ajo qe zgjedhja e duhur.

Top Channel