LDD: Thaci nuk po shtrin autoritetin ne veri

21/03/2009 14:20

Lidhja Demokratike e Dardanise, e Nexhat Dacit, kritikon kryeministrin Hashim Thaci, se nuk po punon per vendosjen e autoritetit te qeverise ne veri te Kosoves.

Ne nje konference per shtyp, zedhenesi i partise theksoi se me kete qendrim, Thaci dhe qeveria nuk po zbatojne detyrimet.

Po ashtu LDD, kritikon qeverine edhe per mungese angazhimi ne zhvillimin ekonomik te vendit.

Top Channel