Maqedoni, BDI prezanton Buxhakun ne Cair

19/03/2009 20:30

BDI ka prezantuar kandidatin e saj per president ne komunen Cair te Shkupit. Agron Buxhaku tha se nje president shqiptar do ta coje Maqedonine multietnike ne NATO dhe BE.

“Me kete Maqedoni funksionale e multietnike, BDI me vizionin e saj garanton se se shpejti do te hyjme ne NATO e BE dhe se do te rritet mireqenia”, ka pohuar Buxhaku.

I pranishem ne kete eveniment ishte edhe perfaqesuesi i pushtetit lokal te Cairit, Izet Mexhiti, i cili premtoi me shume investime ne rast fitoreje.

“Tani kur e kemi me te lehte pasi jemi pjese e qeverise, nuk do leme vend pa investuar e pa prere bashke me ju shiritat”, ka pohuar ai.

Top Channel